15.02.2008.

ФЕСТИВАЛ КУЛТУРЕ 2007

Погледајте слике у албуму.

ФИЛМ

У категорији филма такмичиле су се представници две школе:

Вук Вуковић и Бојана Контић, ученици Правно- биротехниче школе: Димитрије Давидовић и Ненад Тесла, ученик Земунске гимназије.

Прву награду освојио је Ненад Тесла , другу Бојана Контић , а трећу Вук Вуковић.

ЛИКОВНО СТВАРАЛАШТВО

У категорији ликовног стваралаштва учествовале су следеће школе:

• Земунска гимназија

Прва награда припала је Јовани Ристић, ученици Земунске гиманзије док су другу и трећу награду освојили ученици Правно-биротехничке школе Вељко Рамадановић (Љубомир Марић и Илија Вујичић ).

Похваљени су радови ученица Земунске гимназије Анђеле Роквић и Мирјане Утвић као и ликовна остварења Немање Остојића (Правно-биротехничка школа Вељко Рамадановић) иМелине Ребрање (Економска школа Нада Димић).

ХОР

У категорији хорског певања учествовао је само један хор земунске средње школе – хор Земунске гимназије. Тако је и буквално он био без конкуренције. Њему је припалопрво место . Друго и треће место није додељено.

Ипак, похваљена је група певача из Саобраћајно-техничке школе и вокални квартет изПравно-биротехничке школе Димитрије Давидовић .

ШАХ

У категорији шаха такмичиле су се екипе следећих школа:

• Електро - техничка школа

• Правно-биротехничка школа Димитрије Давидовић

Прво место освојила је екипа Економске школе Нада Димић, друго место Електро-техничка школа док је треће место заузела Правно-биротехничка школа Вељко Рамадановић.

РЕЦИТАТОРИ

У категорији рецитатора учествовале су школе:

• Електро-техничка школа

• Правно-биротехничка школа Вељко Рамадановић

Прво место у рецитовању припало је Милану Ђурићу, ученику Правно-биротехничке школеВељко Рамадановић .

Другу награду поделиле су две ученице Милица Дудић (Медицинска школа Надежда Петровић ) и Марија Савић (Земунска гимназија).

Трећу награду су добиле три ученице - Бранка Чепрња (Медицинска школа Надежда Петровић), Сара Докмановић (Правно-биротехничка школа Димитрије Давидовић) и Бојана Петровић (Саобраћајно-техничка школа).

СОЛО ПЕВАЊЕ

У категорији соло-певања учествовале су:

• Земунска гимназија

Прву награду је освојила Дорис Бибић, ученица Медицинске школе Надежда Петровић, другу Матеа Ребсељ (Земунска гимназија), а трећу Жељко Гордић (Правно-биротехничка школа Вељко Рамадановић).

БЕНДОВИ

У дворишту Земунске гимназије наступале су музичке инструменталне групе (бендови) из три школе:

• Саобраћајно-техничке школе

• Медицинске школе Надежда Петровић

• Земунске гимназије

Прво место је освојио бенд Земунске гимназије Атлантида.

Друго место - Девет живота, бенд Саобраћајно-техничке школа.

Треће место је припало бенду Медицинске школе Надежда Петровић, Heaven and hell.

ДРАМСКЕ СЕКЦИЈЕ

• Медицинске школе Надежда Петровић

• Саобраћајно-техничке школе

• Правно-биротехничке школе Димитрије Давидовић

• Земунске гимназије

Tакмичиле су се у категорији појединачних представа (комада).

Прво место освојила је драмска секција Земунске гимназије, друго секција Правно-биротехничке школе Димитрије Давидовић, а треће место су поделиле секције Медицинске школе Надежда Петровић и Саобраћајно-техничке школе.

Као и увек, лепо се осећам на месту где се успомене и стварност за мене укрштају. Са овом књигом осећам чак већу одговорност према ученицима и читању, али и изазов да управо ученицима понудим више. Већ сада се редујем новом сусрету!” (Давид Албахари, 10.11.1998.)