27.11.2010.

СУСРЕТ СА ДАВИДОМ АЛБАХАРИЈЕМ

Имали смо прилику да се у свечаној сали Земунске гимназије сусретнемо са једним интересантним, искреним и скромним човеком - Давидом Албахаријем.

Своје велико животно искуство преточио је у речи и успео да нам одржи пажњу током читавог излагања.

Каријеру је започео писањем песама, али не пронашавши се потпуно у томе, наставио је писањем романа и кратких прича и на тај начин постигао велики успех. Поред тога што је писац, Албахари је и врсни преводилац. Сматра да је превод утицао на његово приповедање, јер је покушавао да пренесе мисли људи чија је дела преводио и на тај начин се поистовећивао са њима. Преводио је искључиво књиге које су га занимале и тиме потпуно остварио свој стил.

На своје изненађење, за дело "Мамац" добио је НИН-ову награду, коју сматра великим доприносом каријери.

Посебне мисли које је поделио са нама, а које су нас дирнуле и подстакле на дубоко размишљање:

"Ја и даље живим у Земуну"

"Аутобус ће стићи када стигне"

"Не може само талентом да се пише – морате да научите занат "

Текст: Тина Поповић II-2

Погледајте слике са овог догађаја у албуму.

Погледајте поруку Давида Албахарија ученицима Земунске гимназије.

Као и увек, лепо се осећам на месту где се успомене и стварност за мене укрштају. Са овом књигом осећам чак већу одговорност према ученицима и читању, али и изазов да управо ученицима понудим више. Већ сада се редујем новом сусрету!” (Давид Албахари, 10.11.1998.)