01.02.2012.

СВЕТОСАВСКИ БАЛ И ПРОСЛАВА САВИНДАНА

ПРОСЛАВА ШКОЛСКЕ СЛАВЕ - САВИНДАНА

Драмска секција Земунске гимназије ове године је, као и претходних, допринела прослави школске славе- Савиндана. Одиграла је представу под називом "Опсада цркве Светог Спаса". Представа је настала према мотивима истоименог романа савременог српског приповедача Горана Петровића.

СВЕТОСАВСКИ БАЛ

Две најстарије школе Земуна, Земунска гимназија и ОШ Светозар Милетић након 1927.године обнављају традицију одржавања Светосавског бала. У петак 28.01.2011. одржан је у свечаној сали Земунске гимназије Светосавски бал.

ВИДЕО: Светосавски бал

Рашко Димитријевић (1898-1988.) - Предавао је француски језик у нашој школи од 1924-1930. године. Поред објављених радова Рашко Димитријевић био је, првенствено, беседник. Његове предавања на Филозофском факултету су посећивали студенти разних факултета. Његова реч је опчињавала, те су га без даха једнако слушали будући професори писци, лекари, правници, инжењери.