15.10.2013.

ТАКМИЧЕЊЕ У РЕЦИТОВАЊУ РУСКЕ ПОЕЗИЈЕ

У оквиру Методичког семинара за професоре руског језика, било је организовано такмичење у рецитовању руске поезије, посвећено 50-годишњици лета у космос, прве жене космонаута –Валентине Терешкове. Нашу Школу су представљала два ученика: Михајло Илић IV-6 и Филип Бошковић IV-8. У оштрој конкуренцији, жири, састављен од професора са Московског државног универзитета „Ломоносов“, додељивао је само једну награду за сваку категорију. У категорији средњих школа, победник је био наш ученик, Михајло Илић. За освојено прво место добио је вредну награду – електронску књигу са учитаним романима и поезијом руских писаца и песника. Филип је такође био сјајан!

Mирко Милојевић, проф.руског језика

Станимир Фемпл (1903-1968.) - Станимир Фемпл био је ученик Земунске гимназије,а касније и професор (1933-1948), када је отишао на Електротехнички факултет. О Станимиру Фемплу, као наставнику и матеметичару његов ученик, Златко Мамузић, познати математичар рекао је: „Најснажнији утицај на математички развитак читаве генерације извршила је настава професора Фемпла. Његова настава математике била је прожета поезијом.“