17.10.2013.

ГОСТОВАЊЕ ПРОФ. ДР МИЛА ЛОМПАРА

У оквиру обележавања 155 година постојања Земунске гимназије гостовао је проф. др Мило Ломпар

Проф. Филолошког факултета Универзитета у Београду др Мило Ломпар био је 9.10.2013. год. уважени гост наше школе у оквиру прославе и обележавања 155 година постојања Земунске гимназије. Проф. Ломпар је говорио на тему Црњански – култура кроз векове. Поред јубилеја наше школе, ове године обележавамо 120 година од рођења овог великог писца и песника.

Библиотека Земунске гимназије била је мала да прими све заинтересоване који су желели да присуствују – ученици свих разреда, колеге професори, као и драги гости. Намерно је за овај књижевни сусрет одабран простор библиотеке, јер је и сам Црњански гостовао у библиотеци Земунске гимназије после Другог светског рата. Тада је потписао неколико примерака својих књига. Оне се чувају у библиотеци и представљају неке од највреднијих књига у фонду. Данас стоје изложене и могу се видети у холу испред библиотеке.

Разговор је водио проф. српског језика и књижевности Бошко Милосављевић.

професор српског језика и књижевности Наташа Топуков

Слике са овог догађаја можете погледати у галерији.