18.02.2014.

PRETRAGA
Поделите ову страну:

ДОДЕЛА МЕЂУНАРОДНЕ НАГРАДЕ У НОВОМ САДУ О ПРОСЛАВИ 1150 ГОДИНА СЛОВЕНСКЕ ПИСМЕНОСТИ

Још једна велика победа на међународном нивоу

Поводом обележавања великог јубилеја – 1150 година словенске писмености, Министарство просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије подржало је традиционални литерарни конкурс Светосавље и наше доба. Он је овога пута био посвећен стваралаштву у вези са мисијом и значајем великих просветитеља Ћирила и Методија, који су Словенима даровали први писани језик (старословенски) и писмо (глагољицу).

У складу са поводом којим је расписана, тема конкурса је била Идите и научите све народе. Задатак литерарних радова је био да одишу знањем о значају и раду Ћирила и Методија, али и креативним приступом и оригиналношћу. На конкурс је пристигло више стотина радова из Србије, Републике Српске, Хрватске, Немачке, Швајцарске…

У огромној конкуренцији, ученица III-3 разреда Земунске гимназије Кристина Стевановић победила је и читала свој првонаграђени рад на свечаној приредби у Новом Саду, одржаној 8. фебруара 2014. године. На истој свечаности, ученица III-4 разреда Невена Јеремић добила је посебну похвалу, док је професорки српског језика и књижевности Земунске гимназије др Вукосави Живковић уручено посебно признање и плакета за послат велики број успешних радова на наведену тему.

Награђени текст Кристинe Стевановић штампан је у посебном зборнику успешних радова. Овако пишу, стварају, негују традицију и побеђују већ годинама земунски гимназијалци!

Мина Вукобрадовић III-4

Слике са овог догађаја можете погледати у албуму.

Упис

vazna obavestenja o radu skole za vreme vanrednog stanja

Erasmus+

NEDELJA FILOZOFIJE

Упис

Занимљива чињеница

Горан Паскаљевић (1947.) - Познати филмски редитељ завршио је чувену филмску академију ФАМУ у Прагу. Паскаљевић је снимио тридесетак документарних, краткометражних и четрнаест целовечерњих филмова, од којих су скоро сви и учествовали и добијали признања и награде на највећим светским фестивалима (Кан, Берлин, Венеција, Торонто). За филм Буре барута добио је награду Европске филмске академије као најбољи европски филм 1999. Филмски часопис Вариетy га је уврстио 2001. године у пет најзначајнијих светских редитеља.

© Земунска гимназија - Сва права задржана. Израда сајта: КИО д.о.о.