25.02.2014.

ПРОСЛАВА СВЕТОГ САВЕ У ЗЕМУНСКОЈ ГИМНАЗИЈИ

Поводом школске славе Светог Саве - 27. јануара 2014. године уприличена је приредба у Земунској гимназији. Директор Милош Бјелановић, професори, ученици и гости присуствовали су сечењу славског колача. Наступио је хор Земунске гимназије, као и драмска секција са рециталом Чисте мисли. Програм је водила Теодора Петровић, ученица III-1. Истакнуто је да је Друшво за српски језик и књижевност Србије за школску 2012/2013. годину прогласило литерарну секцију ЗГ и њеног руководиоца професорку др Вукосаву Живковић за најбоље у Србији. Прочитани су и остали резултати са литерарних такмичења на којима су наши ученици освојили запажена признања. Фонд ученика и професора Земунске гимназије, као и Наставничко веће доделили су треће награде: Кристини Стевановић III-3 (професор др Вукосава Живковић), Митру Поповићу II-5 (професор Драгана Кнежевић) и Гајин Јани I-5 (професор Сања Каљевић). Друга два места освојили су: Софија Кезић III-2 (професор мр Валентина Вукмировић Стефановић) и Никола Савић I-1 (професор др Вукосава Живковић). Прва награда Фонда ученика и професора додељена је Невени Јеремић III-4 (професор др Вукосава Живковић) која је и прочитала свој рад.

Наташа Давидов III-4

Сава Шумновић (1896-1942.) - Велики српски сликар Сава Шуманивић завршио је свих осам разреда и матурирао у Земунској гимназији. Још као четворогодишњак био је заинтересован за сликарство. Његов професор цртања (како се тада говорило) Исидор Јунг упућивао га је у „импресионистичко сликање и то на начин Сезанов и Ван Гогов“, како је касније и сам Шумановић записао. Савин професор није имао већег сликарског дара, али је знао, по речима Каћуше Малетин, „да сремачком дерану покаже прави пут“.