25.02.2014.

КЛУБ МАТИЧНЕ КУЛТУРЕ ЗЕМУНА - ПРОСЛАВА САВИНДАНА У ДОМУ ВАЗДУХОПЛОВСТВА

У сарадњи са средњим школама Земуна Клуб матичне културе организовао је Свечану академију поводом прославе школске славе Светог Саве. Свечаност је одржана у Дому ваздухопловства у уторак 28. јануара 2014. године којој су присуствовали и ученици Земунске гимназије. На самом почетку присутне је поздравио председник Клуба МКЗ Светозар Љубинковић. Уследило је проглашење победника литерарног и ликовног Светосавског конкурса. Награде су уручене и ученицима наше школе. Прву награду добила је Сара Арсеновић IV-2 (професор Драгана Кнежевић), друга награда додељена је ученицама III-3 Тијани Олбини и Кристини Стевановић (обе ученице др Вукосаве Живковић), док је Драгана Видовић I-2 (професор др Вукосава Живковић) освојила трећу награду. Такође, похваљени су Ирена Матовић, Милица Цар и Александар Жилић из III-4, ученици др Вукосаве Живковић. Потом су се представиле Земунске средње школе. Драмска секција Земунске гимназије извела је рецитал Чисте мисли који је припремила професорка Сања Каљевић.

Наташа Давидов III-4

фотографије Мина Вукобрадовић III-4

Професори МилетаСајић и Стеван Радовановић обојили су другу половину XX века у Гимназији. Први васпитавајући ученике да је сусрет са уметношћу најбогатији део живота, а други је свој стваралачки таленат преточио у десетину књига о Земуну, земунској култури и културним посленицима Земуна.