06.03.2014.

ЗЕМУНСКИ ГИМНАЗИЈАЛЦИ У ПОСЕТИ ТЕЛЕВИЗИЈИ „Б 92“

У уторак 25. фебруара 2014. ученици IV1 заједно са професорком Наташом Топуков посетили су телевизију „Б 92“.

Ученике је дочекала и угостила Марина Миличић, продуцент креативног тима. Са осмехом на лицу провела их је кроз ходнике и просторије зграде. Посебан утисак на ученике оставила су два студија, па су се чак сликали у чувеном студију где се снимају „Вести Б92“ под бројним рефлекторима и уз помоћ напредне технологије. Имали су прилику да виде где настају ,,Кажипрст” и „Инсајдер” и сасвим случајно срели су Бранкицу Станковић, познату новинарку и ауторку ,,Инсајдера”. Такође, посетили су просторије у којима ради информативни тим, шминкерницу и гардеробу. Нажалост, због природне ужурбаности која влада на „Радију Б92“, нису имали прилику да уђу у њихов радни амбијент. На тераси зграде, на самом врху снима се временска прогноза, а лети и јутарњи програм и радијске емисије. Ту су ученици могли да поставе питања Марини, док су око њих новинари правили предах уз кафу.

Сви запослени су били веома љубазни и отворени за питања. Овим путем им се захваљујемо, а посебно Марини Миличић.

Текст:

Јелена Мањић IV1,
Емилија Јовановић – Џарил IV1,

Фотографије:

Тамара Јеремић IV1

Слике са овог догађаја можете погледати у албуму.

Записано је да су, у век и по дугом животу, у школи стасавали и даље име школе проносили: позориште – Тања Бељакова, Бранка Петрић, Љиљана Крстић, Јелена Вологоцева, Рахела Ферари, Никола Андрић, Јован Суботић, Јосип Кулунџић ...