06.03.2014.

ПOCETA ИНСТИТУТУ “МИХАЈЛО ПУПИН“

Ученици трећег разреда Земунске гимназије, посетили су 4.3.2014. Институт “Михајло Пупин“. Посета је била на позив директора Рачунарских система на Институту, г-дина Владимира Симеуновића, коме се овом приликом захваљујемо.

Детаљније о овом догађају, можете прочитати овде.

Слике са овог догађаја можете погледати у албуму.

Сликарка, преводилац Ремарка и Томаса Мана, писац историјата Земунске гимназије (1858-1941.) ученица и професор наше школе, Каћуша Малетин, имала је потпуно право да у тексту о Гимназији напише следеће редове: „Висок је био културни ниво наставника.Често је у наставничком збору и по пет-шест наставника са степеном доктора наука...Није необично да се три наставника после наставе заједно враћају кући, али је редак случај какав је био уЗемуну, да се три наставника веронауке (Сава Теодоровић, др Иво Краљевић и рабин др Хинко Урбах), улицом шетају и разговарају једног дана латински, другог дана грчки, а трећег дана хебрејски. Већ и сама чињеница да стари Земунци памте ове ‘мандаринске разговоре' говори о угледу који су уживали професори земунске гимназије код грађана”.