24.03.2014.

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ИСТОРИЈЕ

На општинском такмичењу из историје, одржаном у Економској школи "Нада Димић" у Земуну 23. марта 2014. ученици Земунске гимназије су постигли изузетан успех и пласирали се на градско такмичење:

I разред друштвено-језички смер - проф. Љиљана Раковић

2. место - Златковић Ана I/3 ..........................................40 поена (максимум 43)

3. место - Сретеновић Милорад I/2 ..............................37 поена

I разред друштвено-језички смер - проф. Љиљана Раковић

1. место - Величков Дарко I/10.........................................42 поена (максимум 43)

1. место - Јурановић Лука I/6 ............................................41 поен

2. место - Мандић Александар I/8.....................................40 поена

2. место - Јовановић Емилија I/6 ......................................39 поена

3. место - Грља Александар I/7.........................................36 поена

III разред друштвено-језички смер - проф. Јасмина Перишић

3. место - Закић Никола III/5 ..........................................39 поена (максимум 49)

III разред природно-математички смер - проф. Јасмина Перишић

3. место - Николић Ирена III/10 ..........................................41 поен (максимум 52)

Рашко Димитријевић (1898-1988.) - Предавао је француски језик у нашој школи од 1924-1930. године. Поред објављених радова Рашко Димитријевић био је, првенствено, беседник. Његове предавања на Филозофском факултету су посећивали студенти разних факултета. Његова реч је опчињавала, те су га без даха једнако слушали будући професори писци, лекари, правници, инжењери.