07.04.2014.

ЗЕМУНСКИ ГИМНАЗИЈАЛЦИ У БИБЛИОТЕЦИ СВЕТИ САВА

Библиотека Свети Сава и општина Земун обележиле су - Светски дан матерњег језика. Овом програму присуствовали су ученици одељења 3/1 Земунске гимназије са својим разредним старешином Валентином Вукмировић Стефановић. Присутни су имали прилике да чују излагање библиотекарке Миљке Коцић о историјату Библиотеке Свети Сава, која се сматра најстаријом јавном градском библиотеком у Србији. Поред тога, ученицима су се обратили и члан Већа општине Милосав Стаменов и управница библиотеке Наташа Тркуља. У уметничком делу програма наступио је дует ученица из Музичке школе Коста Манојловић, а на самом крају песникиња Љиљана Нинковић-Мргић говорила је о значају неговања националног језика и писма.

Јована Баковић 3-1

Фотографија: Сандра Максимовић 3-1

Професори МилетаСајић и Стеван Радовановић обојили су другу половину XX века у Гимназији. Први васпитавајући ученике да је сусрет са уметношћу најбогатији део живота, а други је свој стваралачки таленат преточио у десетину књига о Земуну, земунској култури и културним посленицима Земуна.