30.04.2014.

HISTORIA MAGISTRA VITAE EST!

На Градском такмичењу из историје, одржаном 13. априла, ученици првог разреда Земунске гимназије су, под вођством професорке историје Љиљане Раковић, остварили велики успех освојивши три прва, једно друго и два трећа места, пласиравши се на Републичко такмичење, које ће бити одржано у Лозници 18. маја. Овим успехом су заслужили да их представимо у акцији Новинарске секције "Победници међу једнакима". Више о нашим историчарима можете прочитати овде.

Горан Паскаљевић (1947.) - Познати филмски редитељ завршио је чувену филмску академију ФАМУ у Прагу. Паскаљевић је снимио тридесетак документарних, краткометражних и четрнаест целовечерњих филмова, од којих су скоро сви и учествовали и добијали признања и награде на највећим светским фестивалима (Кан, Берлин, Венеција, Торонто). За филм Буре барута добио је награду Европске филмске академије као најбољи европски филм 1999. Филмски часопис Вариетy га је уврстио 2001. године у пет најзначајнијих светских редитеља.