19.06.2014.

ПОСЕТА ДОМА ВАЗДУХОПЛОВСТВА

Крајем маја 2014. године, ученици III1 Земунске гимазије, заједно са професорком историје Јасмином Перишић, посетили су Дом ваздухопловства у Земуну како би присуствовали изложби бивше професорке Земунске гимазије,академске сликарке Споменке Медурић.

Изложба под називом ЗА СВАКОГ ПО НЕШТО, одушевила је ученике. Овај карактеристичан назив указује да су примењене бројне технике, инспирисане разним мотивима.

Ученици су такође са професорком Јасмином Перишић тог дана, посетили изложбу о Великом рату у галерији Стара капетанија.

У Земунској гимназији отвара се 1926/27. школске године први биоскоп , 1934/35. основан је и Аеро-клуб. Тих година почиње са радом и ученички феријални савез – Стег , као и спортска друштва Витез и Сокол.