19.06.2014.

ПОСЕТА ДОМА ВАЗДУХОПЛОВСТВА

Крајем маја 2014. године, ученици III1 Земунске гимазије, заједно са професорком историје Јасмином Перишић, посетили су Дом ваздухопловства у Земуну како би присуствовали изложби бивше професорке Земунске гимазије,академске сликарке Споменке Медурић.

Изложба под називом ЗА СВАКОГ ПО НЕШТО, одушевила је ученике. Овај карактеристичан назив указује да су примењене бројне технике, инспирисане разним мотивима.

Ученици су такође са професорком Јасмином Перишић тог дана, посетили изложбу о Великом рату у галерији Стара капетанија.

Милан Бесарабић (1908.) - Вајар, песник, педагог и карикатуриста, Милан Бесарабић предавао је у нашој школи ликовну уметност од 1951. до 1957. године. Оснивач је школе карикатуре у Земунској гимназији. Поред педагошког рада објавио је три збирке песама, а истовремено ваја, слика и компонује. Носилац је бројних дмаћих и страних признања, посебно освојених у Италији, Канади и Бугарској.