01.07.2014.

ПО(лумаратонци)БЕДНИЦИ МЕЂУ ЈЕДНАКИМА

У недељу 27.4.2014. године je одржан 27. по реду “Београдски маратон”, а Маратонска секција Земунске гимназије коју води професор физичког васпитања Саша Порубски учествoвала је у полумаратону, који је истрчало седамдесет и троје наших ђака. Ово је свакако леп начин представљања школе у медијима и широј јавности и ми смо много поносни на наше маратонце који заједно вежбају током целе године и кроз смех и дружење остварују велике резултате, а уједно нас подсећају колико је спорт уствари важан.

Више о ђацима који су трчали и истрчали полумаратон прошле године можете прочитати на нашем сајту у делу маратонске секције, а ако вас занима нешто више о пројекту “Mатуранти маратонци” можете посетити сајт Trcanje.rs

Овде можете погледати списак ђака који су трчали и истрчали Београдски полумаратон:

Више слика можете погледати овде.

Записано је да су, у век и по дугом животу, у школи стасавали и даље име школе проносили: књижевници и преводилоци – поред поменутих Милоша Ђурића и Рашка Димитријевића, поињемо Миховила Комбола, Кирила Тарановског, Оту Бихаљи Мерина, Милоша Бандића, Жарка Радаковића, Зорана Живковића, Душана Иванића, Наду Маринковић и Србу Митровића...