01.07.2014.

ПО(лумаратонци)БЕДНИЦИ МЕЂУ ЈЕДНАКИМА

У недељу 27.4.2014. године je одржан 27. по реду “Београдски маратон”, а Маратонска секција Земунске гимназије коју води професор физичког васпитања Саша Порубски учествoвала је у полумаратону, који је истрчало седамдесет и троје наших ђака. Ово је свакако леп начин представљања школе у медијима и широј јавности и ми смо много поносни на наше маратонце који заједно вежбају током целе године и кроз смех и дружење остварују велике резултате, а уједно нас подсећају колико је спорт уствари важан.

Више о ђацима који су трчали и истрчали полумаратон прошле године можете прочитати на нашем сајту у делу маратонске секције, а ако вас занима нешто више о пројекту “Mатуранти маратонци” можете посетити сајт Trcanje.rs

Овде можете погледати списак ђака који су трчали и истрчали Београдски полумаратон:

Више слика можете погледати овде.

Станимир Фемпл (1903-1968.) - Станимир Фемпл био је ученик Земунске гимназије,а касније и професор (1933-1948), када је отишао на Електротехнички факултет. О Станимиру Фемплу, као наставнику и матеметичару његов ученик, Златко Мамузић, познати математичар рекао је: „Најснажнији утицај на математички развитак читаве генерације извршила је настава професора Фемпла. Његова настава математике била је прожета поезијом.“