01.07.2014.

ПРЕДСТАВА У БУДИМПЕШТИ

У склопу сарадње Земунске гимназије и гимназије Никола Тесла из Будимпеште, Драмска секција наше школе је узвратила посету нашим пријатељима и одиграла представу Нас, пази како читаш! у Српском позоришту у Будимпешти.

Поред извештаја о представи, која је одлично прихваћена од стране ученика и професора, покушаћемо да Вас упознамо и са нашим домаћинима као и са српском заједницом у Будимпешти.

Више о нашем путу у Будимпешту можете прочитати oвде

Милан Бесарабић (1908.) - Вајар, песник, педагог и карикатуриста, Милан Бесарабић предавао је у нашој школи ликовну уметност од 1951. до 1957. године. Оснивач је школе карикатуре у Земунској гимназији. Поред педагошког рада објавио је три збирке песама, а истовремено ваја, слика и компонује. Носилац је бројних дмаћих и страних признања, посебно освојених у Италији, Канади и Бугарској.