20.02.2015.

Tреће предавање - Научимо да учимо - Неки обрасци за писање састава

Настављамо са циклусом Научимо да учимо!

У четвртак 19.02.2015. (13:15 – 14:00) у учионици бр. 7 Земунске гимназије било је одржано треће предавање-радионица из циклуса

• „Немам идеју о чему да пишем.“

• „Како да почнем састав на задату тему?“

• „Сви одавно већ пишу, а ја никако да почнем.“

Неки обрасци за писање састава

Добродошли!

Милана Сувачаров, професор српског језика и књижевности

Друго предавање - Научимо да учимо - Концептуалне мапе у математици

У четвртак 12.02.2015. (13:15-14:00) у учионици бр.6 је одржано друго предавање – радионица из циклуса

Научимо да учимо - Математика
Концептуалне мапе у математици

Концептуалне мапе су графички прикази којима се у оквиру неке теме или наставне јединице могу истаћи везе између основних појмова. Појмови су најчешће записани у облачићима и међусобно су повезани линијама на којима су понекад записане речи које описују везу између њих. Мапирање је креативан процес организовања садржаја и може се користити у процесу учења , утврђивања и систематизације, индивидуалном и групном раду, развија математичку писменост подстиче математички начин размишљања и кад се једном прихвати лако се примењују и у другим наставним предметима али и у свакодневном животу.

Предавање је одржала

Зорица Маринковић, професор математике.

05.02.2015.
Предавање-Научимо да учимо → Математика
(стилови и технике учења)

У четвртак 05.02.2015. од 13:15-14:00, у свечаној сали Земунске гимназије је одржано прво предавање из циклуса Научимо да учимо - Математика (стилови и технике учења). Предавање је одржала Зорица Маринковић, професор математике.

Станимир Фемпл (1903-1968.) - Станимир Фемпл био је ученик Земунске гимназије,а касније и професор (1933-1948), када је отишао на Електротехнички факултет. О Станимиру Фемплу, као наставнику и матеметичару његов ученик, Златко Мамузић, познати математичар рекао је: „Најснажнији утицај на математички развитак читаве генерације извршила је настава професора Фемпла. Његова настава математике била је прожета поезијом.“