20.02.2015.

Извештај са манифестације представљања факултета

У суботу 07. фебруара 2015. године од 11 до 16 часова у Земунској гимназији, за ученике и родитеље одржан је сајам образовања, презентација београдских факултета и Универзитета и једног факултета из Новог Сада.

Ради боље информисаности родитеља и ученика, уписној политици и студијским групама факултета, организован је сајам факултета за ученике и родитеље трећих и четвртих разреда Земунске гимназије (свим ученицима и родитељима трећих и четвртих разреда је уручен позив, а ученици су обавештени и књигом обавештења). На сајам образовања су позвани и ученици других београдских гимназија и средњих стручних школа. Позивница је упућена и представницима Савета родитеља и Школског одбора.

Представљање факултета је било сајамског типа, презентацијом видео материјала, кроз разговор са ученицима и родитељима и поделом промотивног материјала. Представници факултета упознали су посетиоце о уписној политици, условима студирања, студијским програмима и осталим релевантним информацијама.

Као друштвено одговорна, образовно васпитна организација, позвали смо све високошколске установе да се представе својим студијским програмима. За своје представљање се пријавило 30 факултета са седиштем у Београду и један факултет из Новог Сада. Презентацији је присуствовало 11 приватних и 20 државних факултета.

Организатор сајма факултета је стручни сарадник-психолог школе Јеленковић Љубица а сарадници на манифестацији су професока хемије Драгана Јањушевић и професорка физике Јелена Филиповић . Ученици који су помогли својим дежурством су: Mилошевић Анђела и Савић Сара IV3, Мирковић Јадранка, Поповић Јефимија, Манојловић Дуња IV1, Марковић Ивана, Поповић Јелена и Јован Бељаковић IV4, Тадић Ивана и Чернић Милица IV6 и Милошевић Марија IV7.

ПРИЈАВЉЕНИ ФАКУЛТЕТИ ЗА ПРЕЗЕНТАЦИЈУ

1. Саобраћајни факултет Универзитета у Београду

2. Универзитет Метрополитен

3. Грађевински факултет Универзитета у Београду

4. Економски факултет Универзитета у Београду

5. Математички факултет Универзитета у Београду

6. Факултет за медије и комуникације

7. Рачунарски факултет-ЦЕТ

9. Факултет спорта и физичког васпитња Универзитета у Београду

10. Универзитет Сингидунум

11. Учитељски факултет Универзитета у Београду

12. Електротехнички факултет Универзитета у Београду

13. Факултет политичких наука Универзитета у Београду

14. Факултет организационих наука Универзитета у Београду

15. Фармацеутски факултет Универзитета у Београду

16. Архитектонски факултет Универзитета у Београду

17. Алфа универзитет

18. Факултет за економију, финансије и администрацију-ФЕФА

19. Факултет за спортУниверзитета“Унион-Никола Тесла“

20. Машински факултет“Унион-Никола Тесла“

21. Шумарски факултет Универзитета у Београду

22. Београдска банкарска академија-ББА

23. Технолошко-металуршки факултет

24. Фармацеутски факултет – Нови Сад

25. Медицински факултет ВМА-интегрисане академске студије

26. Факултет за физичку хемију Универзитета у Београду

27.Правни факултет Универзитета у Београду

28.Криминалистичко-полицијска академија

29.Универзитет “Унион-Никола Тесла“

30.Географски факултет Универзитета у Београду

31.Факултет ветеринарске медицине Универзитета у Београду

Стручни сарадник психолог школе Јеленковић Љубица

Слике можете погледати овде.

Професори МилетаСајић и Стеван Радовановић обојили су другу половину XX века у Гимназији. Први васпитавајући ученике да је сусрет са уметношћу најбогатији део живота, а други је свој стваралачки таленат преточио у десетину књига о Земуну, земунској култури и културним посленицима Земуна.