24.02.2015.

Четврто предавање - Научимо да учимо - Физика

У четвртак 26.02.2015. (13:15-14:00) у кабинету за физику биће одржано четврто предавање – радионица из циклуса

Научимо да учимо - Физика

Ученички одговори најјасније указују на то да ли се процес учења одвијао на добар начин. Одговори који су штури и заправо се своде на болдовани текст из уџбеника јасно говоре о томе да ученик има тешкоће у савладавању градива.

На предавању ћете добити одговор на питања:

• Како наставни предмет утиче на избор методе учења

• Које су најважније етапе у процесу учења физике

• Како савладати нејасноће у градиву

• Како формирати квалитетан однос према проблему

Оно што је важно прихватити је да учење није процес који се невољно одвија и на који не може да се утиче. И учење се учи!

Добродошли!

Предавање ће одржати Биљана Стојичић, професор физике.

19.02.2015.
Tреће предавање - Научимо да учимо - Неки обрасци за писање састава

Настављамо са циклусом Научимо да учимо!

У четвртак 19.02.2015. (13:15 – 14:00) у учионици бр. 7 Земунске гимназије је одржано треће предавање-радионица из циклуса

• „Немам идеју о чему да пишем.“

• „Како да почнем састав на задату тему?“

• „Сви одавно већ пишу, а ја никако да почнем.“

Неки обрасци за писање састава

Милана Сувачаров, професор српског језика и књижевности

Материјал са предавања

12.02.2015.
Друго предавање - Научимо да учимо - Концептуалне мапе у математици

У четвртак 12.02.2015. (13:15-14:00) у учионици бр.6 је одржано друго предавање – радионица из циклуса

Научимо да учимо - Математика
Концептуалне мапе у математици

Концептуалне мапе су графички прикази којима се у оквиру неке теме или наставне јединице могу истаћи везе између основних појмова. Појмови су најчешће записани у облачићима и међусобно су повезани линијама на којима су понекад записане речи које описују везу између њих. Мапирање је креативан процес организовања садржаја и може се користити у процесу учења , утврђивања и систематизације, индивидуалном и групном раду, развија математичку писменост подстиче математички начин размишљања и кад се једном прихвати лако се примењују и у другим наставним предметима али и у свакодневном животу.

Предавање је одржала

Зорица Маринковић, професор математике.

05.02.2015.
Предавање-Научимо да учимо → Математика
(стилови и технике учења)

У четвртак 05.02.2015. од 13:15-14:00, у свечаној сали Земунске гимназије је одржано прво предавање из циклуса Научимо да учимо - Математика (стилови и технике учења). Предавање је одржала Зорица Маринковић, професор математике.

Као и увек, лепо се осећам на месту где се успомене и стварност за мене укрштају. Са овом књигом осећам чак већу одговорност према ученицима и читању, али и изазов да управо ученицима понудим више. Већ сада се редујем новом сусрету!” (Давид Албахари, 10.11.1998.)