31.03.2015.

Такмичење из програмирања

Такмичење у решавању алгоритамских задатака први пут је одржано 208. године са идејом да се привуку млади талентовани програмери из региона и да се популаризује програмирање међу младима, као и рад у тиму.

Најбољим учесницима ово такмичење може донети и посао у Microsoft развојном центру Србија у ком ради око 200 ИТ стручњака који развијају технологије признате широм света.

Прво место на прошлогодишњем “BubbleCup”-у освојио је тим из Србије.

Програмери ће и ове године имати прилику да се окушају у програмерским изазовима у две квалификационе онлајн рунде.

После тога ће најбољи тимови бити позвани у финале такмичења у Београду.

Прва рунда почиње 1. априла.

Пријављивање се врши регистрацијом на Bubble Cup сајту

Такмичари ће бити подељени у две категорије – студенти и средњошколци.

Финалисте очекују вредне награде, а сви такмичари ће након финала имати прилику да посете Microsoft развојни центар Србија и да се упознају са пројектимацентра.

Вилим Меснер (1904-1988.) - Вилика (како смо га из љубави звали), предавао је у нашем заводу географију и био један од најпопуларнијих професора у Земунској гимназији. Меснер је био и најбољи организатор екскурзија за наставнике и ученике. Његова највећа љубав (још од детињства) била је атлетика. Био је творац атлетског клуба у Земуну и осам година био државни рекордер у бацању копља; првак државе и Балкана и учесник олимпијских игара у Амстердаму и Лос Анђелесу.