15.04.2015.

Књижевни конкурс за средњошколце - Идућ` учи у векове гледа

Почетак: 4 Апр 2015

Крај конкурса: 8 Маj 2015

Задужбина “Доситеј Обрадовић” расписала је 11. књижевни конкурс за ученике средњих школа “Идућ` учи, у векове гледа”. Тема, обим и форма рада су слободни (проза, поезија, драмски текст, есеј), а ученици инспирацију увек треба да траже у Доситејевом делу, речи и поруци. На конкурсу могу да учествују ученици средњих школа из Србије, заграничја и дијаспоре, радовима писаним на српском језику. Задужбина “Доситеј Обрадовић” објавила је до сада две збирке награђених радова на конкурсу “Идућ' учи, у векове гледа” (2005-2008. и 2009-2012). Резултати 11. конкурса биће објављени до краја маја. Награде ће бити уручене на пригодној свечаности у Задужбини “Доситеј Обрадовић” у Београду, уз обилазак места везаних за Доситејев боравак у Београду. Крајњи рок за пријем радова је 8. мај 2015. године. Радове треба слати на адресу: Задужбина “Доситеј Обрадовић”, Змај Јовина 4/II, 11000 Београд, с напоменом “За конкурс Идућ' учи, у векове гледа”.

Обавезно треба доставити: име и презиме ученика, име и презиме професора, назив школе, место и контакт телефон.

Телефон за информације: 011/32-82-240, 011/32-82-254; е-mail: zaduzbinadositej@open.telekom.rs; info@dositejeva–zaduzbina.rs (контакт особе: Вероника Станић и Бојана Томовић).

Као и увек, лепо се осећам на месту где се успомене и стварност за мене укрштају. Са овом књигом осећам чак већу одговорност према ученицима и читању, али и изазов да управо ученицима понудим више. Већ сада се редујем новом сусрету!” (Давид Албахари, 10.11.1998.)