18.05.2015.

Секција THEATRUM NOSTRUМ на Сицилији

Чланови секције Земунске гимназије THEATRUM NOSTRUM путују на Сицилију на XXI Интернационални фестивал класичног театра младих (XXI FESTIVAL INTERNAZIONALE DEL TEATRO CLASSICO DEI GIOVANI), који ће се одржати од 17. до 31. маја 2015. у малом месту ПАЛАЦОЛО АКРЕИДЕ, а у организацији Фондације INDА из Сиракузе

www.indafondazione.org

Ова мала дружина представљаће Србију са комедијом Тита Макција Плаута ХВАЛИСАВИ ВОЈНИК, коју ће извести 20. маја у 10.30 у старом грчком позоришту.

Све ово не би могло да се реализује, да није било свесрдне подршке добрих људи из ТЕЛЕКОМА Србија, Секретаријата за образовање Београда и Wiener Städtische Srbija, који су омогућили да се ова лепа прича оствари и овим путем им се захваљујемо.

Децо, срећан пут и нека се добар глас чује све до Сицилије!

www.indafondazione.org/indagiovani

www.lagazzettasiracusana.it

Професори МилетаСајић и Стеван Радовановић обојили су другу половину XX века у Гимназији. Први васпитавајући ученике да је сусрет са уметношћу најбогатији део живота, а други је свој стваралачки таленат преточио у десетину књига о Земуну, земунској култури и културним посленицима Земуна.