18.05.2015.

Међународни поетски конкурс у Сремској Митровици

На овогодишњем, петом по реду, Међународном поетском конкурсу у Сремској МитровициМашта и снови, наша матуранткиња Невена Јеремић је међу најбољима у категорији средњошколаца. Невена је у пратњи свог ментора проф. Вукосаве Живковић учествовала на финалној вечери. У конкуренцији неколико стотина пристиглих поетских циклуса из Европе, Невенина песма Суђаје читана је пред међународном публиком и део је зборника Машта и снови.

Ово је још један у низу овогодишњих међународних успеха литерарне секције Земунске гимназије!

У Земунској гимназији отвара се 1926/27. школске године први биоскоп , 1934/35. основан је и Аеро-клуб. Тих година почиње са радом и ученички феријални савез – Стег , као и спортска друштва Витез и Сокол.