09.10.2015.

Посетили смо Војни музеј у Београду

На једном од првих часова историје почетком ове школске године, професорка нас је упитала: „Да ли знате како изгледају најстарије пушке, аркебузе и мушкете“? Тако се у одељењу III/4 родила идеја о посети Војном музеју на Калемегдану. Позвани су и остали ученици трећег разреда друштвено-језичког смера, а придружило се и пар природњака.

Пријатна септембарска температура од 33' Целзијусове скале ;) није нас омела да у тај уторак, 15. у месецу, после наставе, продужимо до Калемегдана. Пред Градском библиотеком у Кнез Михаиловој улици, пар нас је, са професорком, срело бившег матуранта Земунске гимназије, Стефана Мијатовића, који је тренутно студент треће године Медицинског факултета у Београду. Сећајући се како је Стефан дугогодишњи мачевалац, професорка га је упитала: „Да ли си вољан да нам се придружиш?“ Његова зналачка објашњења и занимљив начин излагања увелико су допринели да нам обилазак Војног музеја остане у добром сећању.

„Мало је људи у нашој култури који на једном месту могу да окупе припаднике различитих генерација и занимања, који му се без остатка диве и поштују га. Такав човек био је хеленист Милош Н. Ђурић (Војислав Јелић, 22.12.1997.)