30.03.2016.

Презентација књиге "Пад једне српске државе - РСК"

У свечаној сали Земунске гимназије одржана је промоције књиге бивше ученице наше школе Сање Лакић, сада студента четврте године Правног факултета.

У препуној сали уз њу су били и еминентни гости и експерти,

др Ј.Ћирић-Институт за упоредно право

Д.Милић,начелник агенције за мито и корупцију

Н.Попадић, песник

М.Шукало, коаутор књиге.

Промоцији су присуствовали ученици гимназије, професори наше школе али и многи посетиоци које интересује тема која се у књизи обрађује.

Ово је само један од пројеката који је почетак сарадње са бившим ученицима, а сада врло успешним младим људима.

Покретач пројекта је бивши разредни старешина проф. Лазовић Анђа, медијатор је била проф. Сувачаров Милана, а све уз подршку директора школе Милоша Бјелановића.

Станимир Фемпл (1903-1968.) - Станимир Фемпл био је ученик Земунске гимназије,а касније и професор (1933-1948), када је отишао на Електротехнички факултет. О Станимиру Фемплу, као наставнику и матеметичару његов ученик, Златко Мамузић, познати математичар рекао је: „Најснажнији утицај на математички развитак читаве генерације извршила је настава професора Фемпла. Његова настава математике била је прожета поезијом.“