31.03.2016.

Долазак ученика са Сицилије у госте Земунској гимназији

У понедељак, 04. априла 2016., Земунска гимназија ће угостити децу и професоре из гимназије Галилео Галилеј из Катаније на Сицилији (Италија), као први део међународне размене ученика. Деца ће боравити у породицама наших ученика све до понедељка, 11. априла 2016. За време боравка у нашем граду, деца из Италије упознаће се са нашом културом, историјом, начином живота, кухињом, школским животом, видеће културне и историјске знаменитости Београда и Земуна, посетиће Крагујевац и Нови Сад.

Ученици и професори Земунске гимназије ће “вратити” посету крајем априла, када путују код својих пријатеља у Катанију.

Ову размену је помогао ТЕЛЕКОМ СРБИЈА својом донацијом. Овим путем им се захваљујемо.

„Од тренутка кад сам, вечерас, крочила у ову прелепу стару зграду... осетила сам да долазим у сусрет изузетној вечери... захваљујући младој и мање младој публици: пријатној, пажљивој, живој“ ( Светлана Велмар-Јанковић, 22.10.1996.)