14.03.2017.

Шести мали сајам књига

Како ствари стоје, и ове године биће организован Мали сајам књига у нашој гимназији.

Упркос паралишуће лошем стању у нашој култури, манифестација коју сам покренуо пре шест година изгледа све боље - пре свега захваљујући професорима и ученицима наше школе.Ове године ђачки парламент активно ће учествовати у организацији ове мале смотре књига.А поред њих, и сви они ученици који су до сада помагали . Учешће су потврдили ЛОГОС, НАШ ДОМ, АЛГОРИТАМ и, први пут, издавачка кућа АРХИПЕЛАГ....а то није крај низа.

Биће и гостију, наравно.

А све ће се то збити током последње недеље марта.

Бошко Милосављевић, професор српске књижевности и језика

У последњих неколико година обновљено је Соколско планинарско друштво и активно се пење на све планине Србије. Издвојио се у планинарењу Игор Скендер који се 2005. године, као најмлађи члан високогорске српске експедиције попео на Аконкагву, највиши врх Јужне Америке и на крову тог дела света развио заставицу Земунске гимназије. Нажалост Игор је несретним случајем на експедицији у Француској изгубио живот марта 2011.