14.03.2017.

Шести мали сајам књига

Како ствари стоје, и ове године биће организован Мали сајам књига у нашој гимназији.

Упркос паралишуће лошем стању у нашој култури, манифестација коју сам покренуо пре шест година изгледа све боље - пре свега захваљујући професорима и ученицима наше школе.Ове године ђачки парламент активно ће учествовати у организацији ове мале смотре књига.А поред њих, и сви они ученици који су до сада помагали . Учешће су потврдили ЛОГОС, НАШ ДОМ, АЛГОРИТАМ и, први пут, издавачка кућа АРХИПЕЛАГ....а то није крај низа.

Биће и гостију, наравно.

А све ће се то збити током последње недеље марта.

Бошко Милосављевић, професор српске књижевности и језика

Сава Шумновић (1896-1942.) - Велики српски сликар Сава Шуманивић завршио је свих осам разреда и матурирао у Земунској гимназији. Још као четворогодишњак био је заинтересован за сликарство. Његов професор цртања (како се тада говорило) Исидор Јунг упућивао га је у „импресионистичко сликање и то на начин Сезанов и Ван Гогов“, како је касније и сам Шумановић записао. Савин професор није имао већег сликарског дара, али је знао, по речима Каћуше Малетин, „да сремачком дерану покаже прави пут“.