14.03.2017.

Шести мали сајам књига

Како ствари стоје, и ове године биће организован Мали сајам књига у нашој гимназији.

Упркос паралишуће лошем стању у нашој култури, манифестација коју сам покренуо пре шест година изгледа све боље - пре свега захваљујући професорима и ученицима наше школе.Ове године ђачки парламент активно ће учествовати у организацији ове мале смотре књига.А поред њих, и сви они ученици који су до сада помагали . Учешће су потврдили ЛОГОС, НАШ ДОМ, АЛГОРИТАМ и, први пут, издавачка кућа АРХИПЕЛАГ....а то није крај низа.

Биће и гостију, наравно.

А све ће се то збити током последње недеље марта.

Бошко Милосављевић, професор српске књижевности и језика

Записано је да су, у век и по дугом животу, у школи стасавали и даље име школе проносили: књижевници и преводилоци – поред поменутих Милоша Ђурића и Рашка Димитријевића, поињемо Миховила Комбола, Кирила Тарановског, Оту Бихаљи Мерина, Милоша Бандића, Жарка Радаковића, Зорана Живковића, Душана Иванића, Наду Маринковић и Србу Митровића...