22.03.2017.

Промоција књиге Годишњак Земунске гимназије 2015/16.

У среду 22.03.2017. у 18 h имали смо прилику да у свечаној сали Земунске гимназије присуствујемо промоције књиге Годишњак Земунске гимназије 2015/16. Ауторке ове књиге су професорке српског језика и књижевности мр Валентина Вукмировић Стефановић и др Вукосава Живковић.

Том приликом, обратила нам се на самом почетку професорка Вукосава Живковић, која је скренула пажњу на значај ове књиге и такође на њен садржај. Говорила је и о својој улози аутора књиге. Након тога, реч смо имале и Ана Гагрица и Јована Крнета, као и технички уредник Милан Стојиљковић. Ми смо говориле о различитим искуствима кроз која сам прошле помажући израду публикације, као и о нашим извештајима и материјалу који су употребљени при изради књиге, док је Милан причао о свом задатку дизајна и уређења Годишњака. Завршну реч је имала професорка Валентина Вукмировић Стефановић подсетивши нас на дугу традицију издаваштва књига значајних за Земунску гимназију. Осим тога, упознала нас је са структуром књиге и захвалила свима који су помогли израду Годишњака, веома важног за историју школе.

Надам се да смо стварајићи Годишњак успели да сачувамо од заборава још једну школску годину и активности унутар ње,

Јована Крнета 4-4

Фотографије: Емилија Јовановић 4-6

Записано је да су, у век и по дугом животу, у школи стасавали и даље име школе проносили: књижевници и преводилоци – поред поменутих Милоша Ђурића и Рашка Димитријевића, поињемо Миховила Комбола, Кирила Тарановског, Оту Бихаљи Мерина, Милоша Бандића, Жарка Радаковића, Зорана Живковића, Душана Иванића, Наду Маринковић и Србу Митровића...