26.04.2017.

Обавештење за ученике који полажу разредни испит из италијанског језика

Ученици завршних година полагаће разредни испит из италијанског језика у „Земунској гимназији“ за школску 2016/2017. по следећем распореду:

Писмени део испита одржаће се у суботу 6.5.2017. године са почетком у 9.30 часова.

Усмени део испита одржаће се у суботу 13.5.2017. по распореду који ће ученицима бити саопштен накнадно.

Ученици су у обавези да најкасније до 4.5.2017. пријаве разредни испит код секретара „Земунске гимназије“. Приликом пријаве ученици треба да донесу:

- Упут из матичне школе

- Уверење (не сме да се попуњава), записник, пријаву.

ЗЕМУНСКА ГИМНАЗИЈА

Давид Албахари (1948.) - Ученик Гиманзије, а сада дописни члан Српске академије наука и уметности, Албахари, поред бројних превода објавио је више књига приповедака и романа (Породично време, Судија Димитријевић, Циник, Снежни човек, Пијавице). За роман Мамац добио је Нинову награду и Балканику. Дела су му превођена на многе светске језике.