28.04.2017.

Важно обавештење

У организацији Земунске гимназије, односно професора Марије Беаре, Вукосаве Живковић, Валентине Стефановић Вукмировић и Бошка Милосављевића, а уз свесрдну сарадњу матураната, у среду 17. маја у Свечаној сали са почетком у 18h одржаће се Књижевно вече са академиком и писцем Душаном Ковачевићем.

Добродошли!

Станимир Фемпл (1903-1968.) - Станимир Фемпл био је ученик Земунске гимназије,а касније и професор (1933-1948), када је отишао на Електротехнички факултет. О Станимиру Фемплу, као наставнику и матеметичару његов ученик, Златко Мамузић, познати математичар рекао је: „Најснажнији утицај на математички развитак читаве генерације извршила је настава професора Фемпла. Његова настава математике била је прожета поезијом.“