04.05.2017.

Димитрије Рађеновић освојио трећу награду на Турниру младих физичара

Турнир младих физичара је ново такмичење из физике које се од ове школске године одржава у Србији. Такмичење је организовано слично као међународно такмичење International Young Physicists’ Tournament. Победнички тим ће представљати Србију на Турниру младих физичара који ће се одржати у јулу у Сингапуру.

Више о самом такмичењу се може прочитати на адреси

Димитрије Рађеновић, ученик другог разреда гимназије за ученике са са посебним способностима за физику, је учествовао на овом такмичењу. На Државном финалу је освојио трећу награду.

Записано је да су, у век и по дугом животу, у школи стасавали и даље име школе проносили: позориште – Тања Бељакова, Бранка Петрић, Љиљана Крстић, Јелена Вологоцева, Рахела Ферари, Никола Андрић, Јован Суботић, Јосип Кулунџић ...