09.05.2017.

Смотра ученичких радова у Алексинцу 2017. године

У оквиру Међународне конференције о настави физике у средњим школама, која се већ пету годину одржава у Алексинцу, расписује се и Конкурс за ученички експериментални рад. Радове прегледа комисија а најбољи се приказују на Смотри, која је уврштена у програм конференције.

На Смотри ученичких радова, одржаној 4. марта 2017. године, у оквиру 5. Међународне конференције о настави физике у средњим школама, свој рад је приказала и наша ученица 4/6 разреда, Емилија Јовановић. Ментор при изради овог рада је била Биљана Стојичић, професор физике.

Ученици су приказивали своје радове пред комисијом и одговарали на питања.

Више о пројекту Сејши у акваријуму можете прочитати ОВДЕ

Рашко Димитријевић (1898-1988.) - Предавао је француски језик у нашој школи од 1924-1930. године. Поред објављених радова Рашко Димитријевић био је, првенствено, беседник. Његове предавања на Филозофском факултету су посећивали студенти разних факултета. Његова реч је опчињавала, те су га без даха једнако слушали будући професори писци, лекари, правници, инжењери.