09.05.2017.

Амбасадор у Земунској гимназији

У понедељак, 8. маја 2017. године, амбасадор Јапана, Њ.е. г. Ђуићи Такахара посетио је Земунску гимназију у којој се већ три године реализује факултативни курс јапанског језика под покровитељством Мицубиши корпорације.

Око 80 ученика гимназије, заједно са директором Милошем Бјелановићем, пратило је предавање амбасадора о односима и сарадњи између наше две земље, док су ученици након предавања имали пуно питања за амбасадора о његовим утисцима о Србији, омиљеном јелу српске кухиње, омиљеној манги и аниме филму, препорукама шта то треба обавезно посетити у Јапану и слично. Ученици су на крају могли чути информације о активностима Амбасаде Јапана и стипендијама Владе Јапана.

У последњих неколико година обновљено је Соколско планинарско друштво и активно се пење на све планине Србије. Издвојио се у планинарењу Игор Скендер који се 2005. године, као најмлађи члан високогорске српске експедиције попео на Аконкагву, највиши врх Јужне Америке и на крову тог дела света развио заставицу Земунске гимназије. Нажалост Игор је несретним случајем на експедицији у Француској изгубио живот марта 2011.