28.05.2017.

Секцијa THEАTRUM NOSTRUM и ове године на Сицилији

Ученици Земунске гимназије су и ове године учествовали на XXIII Meђународном фестивалу класичног театра младих (www.indafondazione.org/it/festival-dei-giovani/) на Сицилији, маја ове године. Секција THEАTRUM NOSTRUM Земунске гимназије наступила је у старом грчком позоришту, у граду Палацоло Акреиде 23. маја 2017. са комедијом ЛАЖА Тита Макција Плаута, на српском језику. Непознавање језика није спречило публику да ужива у изузетном и сугестивном извођењу младих глумаца из Земуна и да их награди громким аплаузом, јер права искрена емоција увек нађе пут до срца пријатеља. Ови талентовани млади људи, под вођством професора Наташе Павловић и Катарине Бијелић, на достојан начин представили су Србију, а самим тим и своју школу.

Реализацију овог пројекта свесрдно су помогли, као и много пута до сада, наши пријатељи из ТЕЛЕКОМА - СРБИЈА.

Такође, рад секције THEАTRUM NOSTRUM помогли су и СЕТ доо (Шабац) и ЛОТИКА доо Мокра Гора, Мећавник, којима се овим путем захваљујемо.

Програм можете погледати ОВДЕ

Слике можете погледати ОВДЕ

Снимке можете преузети ОВДЕ

Горан Паскаљевић (1947.) - Познати филмски редитељ завршио је чувену филмску академију ФАМУ у Прагу. Паскаљевић је снимио тридесетак документарних, краткометражних и четрнаест целовечерњих филмова, од којих су скоро сви и учествовали и добијали признања и награде на највећим светским фестивалима (Кан, Берлин, Венеција, Торонто). За филм Буре барута добио је награду Европске филмске академије као најбољи европски филм 1999. Филмски часопис Вариетy га је уврстио 2001. године у пет најзначајнијих светских редитеља.