28.05.2017.

Секцијa THEАTRUM NOSTRUM и ове године на Сицилији

Ученици Земунске гимназије су и ове године учествовали на XXIII Meђународном фестивалу класичног театра младих (www.indafondazione.org/it/festival-dei-giovani/) на Сицилији, маја ове године. Секција THEАTRUM NOSTRUM Земунске гимназије наступила је у старом грчком позоришту, у граду Палацоло Акреиде 23. маја 2017. са комедијом ЛАЖА Тита Макција Плаута, на српском језику. Непознавање језика није спречило публику да ужива у изузетном и сугестивном извођењу младих глумаца из Земуна и да их награди громким аплаузом, јер права искрена емоција увек нађе пут до срца пријатеља. Ови талентовани млади људи, под вођством професора Наташе Павловић и Катарине Бијелић, на достојан начин представили су Србију, а самим тим и своју школу.

Реализацију овог пројекта свесрдно су помогли, као и много пута до сада, наши пријатељи из ТЕЛЕКОМА - СРБИЈА.

Такође, рад секције THEАTRUM NOSTRUM помогли су и СЕТ доо (Шабац) и ЛОТИКА доо Мокра Гора, Мећавник, којима се овим путем захваљујемо.

Програм можете погледати ОВДЕ

Слике можете погледати ОВДЕ

Снимке можете преузети ОВДЕ

Рашко Димитријевић (1898-1988.) - Предавао је француски језик у нашој школи од 1924-1930. године. Поред објављених радова Рашко Димитријевић био је, првенствено, беседник. Његове предавања на Филозофском факултету су посећивали студенти разних факултета. Његова реч је опчињавала, те су га без даха једнако слушали будући професори писци, лекари, правници, инжењери.