28.05.2017.

Секцијa THEАTRUM NOSTRUM и ове године на Сицилији

Ученици Земунске гимназије су и ове године учествовали на XXIII Meђународном фестивалу класичног театра младих (www.indafondazione.org/it/festival-dei-giovani/) на Сицилији, маја ове године. Секција THEАTRUM NOSTRUM Земунске гимназије наступила је у старом грчком позоришту, у граду Палацоло Акреиде 23. маја 2017. са комедијом ЛАЖА Тита Макција Плаута, на српском језику. Непознавање језика није спречило публику да ужива у изузетном и сугестивном извођењу младих глумаца из Земуна и да их награди громким аплаузом, јер права искрена емоција увек нађе пут до срца пријатеља. Ови талентовани млади људи, под вођством професора Наташе Павловић и Катарине Бијелић, на достојан начин представили су Србију, а самим тим и своју школу.

Реализацију овог пројекта свесрдно су помогли, као и много пута до сада, наши пријатељи из ТЕЛЕКОМА - СРБИЈА.

Такође, рад секције THEАTRUM NOSTRUM помогли су и СЕТ доо (Шабац) и ЛОТИКА доо Мокра Гора, Мећавник, којима се овим путем захваљујемо.

Програм можете погледати ОВДЕ

Слике можете погледати ОВДЕ