23.10.2017.

Извештај Ученичког парламента са осмог „Босифест-а” за особе са инвалидитетом

Осмо издање Београдског интернационалног филмског фестивала за особе са инвалидитетом „Босифест'' одржао се од 10. до 12. октобра у „Сава центру” под слоганом „Покрени промену”. Ученички парламент, као и до сада, испратио је све актуелне догађаје у Београду, па тако и овај. Наши ученици погледали су више од десет филмова током трајања фестивала из Пољске, Русије, Француске, Италије, Индије, Израела, Велике Британије, Чешке Републике и Србије. Такође, присуствовали су и пратећем програму фестивала и радионицама на тему „Утицај медија- филма на креирање ставова према особама са инвалидитетом” , „Примена и значај медија у инклузивном образовању” и „Култура, толеранција, различитости”.

Овај фестивал је значајан за све људе и ученике који су сазнали латентне стране живота особа са инвалидитетом. Могу да кажем да се подигла и свест о толеранцији и разумевању код наших ученика који су присуствовали „Босифест-у” . Добили смо и неколико идеја како да допринесемо свим особама са хендикепом преко Библиотеке града Земуна, што ће бити и велики изазов за наш парламент. Надам се да ће из године у годину овај фестивал расти, и да ће све већи број деце са инвалидитетом похађати школе у Србији.

Председник ученичког парламента

Теодора Адамовић 14.10.2017.