23.11.2017.

Сви за Анастасију

Сви за Анастасију је хуманитарна акција покренута од стране ученичког парламента. Анастасија Гавриловић је бивша ученица Земунске гимназије, која се нашла у тешком здравственом стању. Дијагностикована јој је леукемија. Отишла је на тестирање у Турску. Утврђено је да је потребно да се изврши операција коштане сржи. Њеној породици је било потребно 90000 евра. Уз помоћ девете (110000дин), пете (60000дин), седме (20000дин) и филолошке гимназије (20000дин) као и основне школе ,,Светозар Милетић,, (90000дин), успели смо да сакупимо приходе за Анастасијино лечење. Сама Земунска је показала колико смо сложни и сакупили смо 277000 динара. Организовали смо биоскоп, представу и журку. Ступили смо у контакт са турским конзулом који је издејствовао да Анастасија и њена породица добију бесплатан боравак. Сарађивали смо и са Делијама и отишли смо на прикупљање донација на њиховој утакмици. Још једном смо показали колико смо јачи заједно и колико је Земунска спремна да помогне.

Рашко Димитријевић (1898-1988.) - Предавао је француски језик у нашој школи од 1924-1930. године. Поред објављених радова Рашко Димитријевић био је, првенствено, беседник. Његове предавања на Филозофском факултету су посећивали студенти разних факултета. Његова реч је опчињавала, те су га без даха једнако слушали будући професори писци, лекари, правници, инжењери.