11.12.2017.

Традиционални Новогодишњи концерт музичке секције Земунске гимназије

ТРАДИЦИОНАЛНИ НОВОГОДИШЊИ КОНЦЕРТ МУЗИЧКЕ СЕКЦИЈЕ ЗЕМУНСКЕ ГИМНАЗИЈЕ БИЋЕ ОДРЖАН 22. ДЕЦЕМБРА У 18Ч. ОВОГ ПУТА ПРАВИМО ЈЕДАН КОРАК ВИШЕ. У ПРЕДИВНОЈ И АКУСТИЧНОЈ САЛИ СТАРОГ ДВОРА ИЗВЕШЋЕМО ЧАК ШЕСНАЕСТ ТАЧКИ МУЗИЧКИ РАЗЛИЧИТИХ ЖАНРОВА,ОД ПОПА ДО ОЗБИЉНЕ МУЗИКЕ. ОСТАЛО, НЕКА БУДЕ ИЗНЕНАЂЕЊЕ. КАО СПЕЦИЈАЛНИ ГОСТИ НАСТУПИЋЕ БИВШИ УЧЕНИЦИ,А САДА ВЕЋ ВЕЛИКИ УМЕТНИЦИ НА ПОЉУ МУЗИКЕ. ГОСТ ЈЕ И ПРОФ. ДАРКО РАДОВАНОВИЋ СА ТАЧКОМ ИЗНЕНАЂЕЊА. УМЕТНИЧКИ И СТРУЧНИ ВОЂА ТИМА ЈЕ ПРОФ. АНЂА ЛАЗОВИЋ.

Од попа до класике

ДОБРОДОШЛИ!!!!!!!

Вилим Меснер (1904-1988.) - Вилика (како смо га из љубави звали), предавао је у нашем заводу географију и био један од најпопуларнијих професора у Земунској гимназији. Меснер је био и најбољи организатор екскурзија за наставнике и ученике. Његова највећа љубав (још од детињства) била је атлетика. Био је творац атлетског клуба у Земуну и осам година био државни рекордер у бацању копља; првак државе и Балкана и учесник олимпијских игара у Амстердаму и Лос Анђелесу.