11.12.2017.

Традиционални Новогодишњи концерт музичке секције Земунске гимназије

ТРАДИЦИОНАЛНИ НОВОГОДИШЊИ КОНЦЕРТ МУЗИЧКЕ СЕКЦИЈЕ ЗЕМУНСКЕ ГИМНАЗИЈЕ БИЋЕ ОДРЖАН 22. ДЕЦЕМБРА У 18Ч. ОВОГ ПУТА ПРАВИМО ЈЕДАН КОРАК ВИШЕ. У ПРЕДИВНОЈ И АКУСТИЧНОЈ САЛИ СТАРОГ ДВОРА ИЗВЕШЋЕМО ЧАК ШЕСНАЕСТ ТАЧКИ МУЗИЧКИ РАЗЛИЧИТИХ ЖАНРОВА,ОД ПОПА ДО ОЗБИЉНЕ МУЗИКЕ. ОСТАЛО, НЕКА БУДЕ ИЗНЕНАЂЕЊЕ. КАО СПЕЦИЈАЛНИ ГОСТИ НАСТУПИЋЕ БИВШИ УЧЕНИЦИ,А САДА ВЕЋ ВЕЛИКИ УМЕТНИЦИ НА ПОЉУ МУЗИКЕ. ГОСТ ЈЕ И ПРОФ. ДАРКО РАДОВАНОВИЋ СА ТАЧКОМ ИЗНЕНАЂЕЊА. УМЕТНИЧКИ И СТРУЧНИ ВОЂА ТИМА ЈЕ ПРОФ. АНЂА ЛАЗОВИЋ.

Од попа до класике

ДОБРОДОШЛИ!!!!!!!

Давид Албахари (1948.) - Ученик Гиманзије, а сада дописни члан Српске академије наука и уметности, Албахари, поред бројних превода објавио је више књига приповедака и романа (Породично време, Судија Димитријевић, Циник, Снежни човек, Пијавице). За роман Мамац добио је Нинову награду и Балканику. Дела су му превођена на многе светске језике.