19.12.2017.

Бесплатне обуке из математике и програмирања за основце и средњошколце

Министарство просвете, науке и технолошког развоја и „Центар за младе таленте” Нови Сад потписали су Меморандум о сарадњи за организовање бесплатних онлајн обука из математике и програмирања за ученике основних и средњих школа. Меморандум су потписали министар Младен Шарчевић и управитељ Фондације Радивоје Стојковић.

Онлајн обуке ће бити организоване током школске 2017. и 2018. године, а један од примарних циљева је подизање нивоа знања математике за ученике 5, 6, 7 и 8. разреда основне школе, који би допринео лакшој и бољој припреми за упис у средњу школу. Ученицима основних и средњих школа се кроз овакве обуке пружа могућност стицања широког знања из области математике и програмирања што представља својеврсну припрему за све будуће студенте електротехнике, информатике и математике за брже и лакше усвајање градива на факултету.

Програм и материјале за обуку сачинила је Фондација „Центар за младе таленте“ уз помоћ професора математике са Природно – математичког факултета и Факултета техничких наука, Универзитета у Новом Саду и професора средњих школа. Предвиђено време трајања онлајн обуке је 1.5 до 2 часа недељно током школске године. Фондација већ шест година организује наставу у циљу доприноса развоју теоријских и практичних знања из математике и програмирања.

Фондација „Центар за младе таленте” из Новог Сада организује следеће онлајн курсеве:

1. ONLINEA – курс из математике намењен ученицима 5. и 6. разреда основних школа и припреми за упис ученика у 7. и 8. разред основних школа при гимназијама

2. ONLINEB – курс из математике намењен ученицима 7. и 8. разреда основних школа ради подизања знања из математике и припреме за упис у средње школе

3. PMUFO – курс из математике намењен ученицима III и IV разреда средњих школа ради припреме за матуру и упис на факултете техничких и природно-математичких наука

4. Cosnovni – курс из програмирања за све ученике који желе да савладају структурирано програмирање у програмском језику C

5. C++ - курс из програмирања за све ученике који желе да савладају објектно оријентисано програмирање у програмском језику C++.

Упис се обавља пријавом (регистрацијом) преко линка www.cmt.edu.rs/CMTOnlineRegistration/Register.html. Посебних услова за пријављивање нема.

Упис за све курсеве је у току. Поред часова, полазницима ће бити на располагању и писани материјал преко сајта Фондације http://www.cmt.edu.rs.