29.01.2018.

Мала збирка опасних задатака 2

„Мала збирка опасних задатака 2” је рад ученика првог разреда Земунске гимназије на тему провере тачности информација у рекламама и представља природни наставак првог делу који је рађен пре четири године. Овим је остварен циљ пројекта да се кроз тимски рад освести присутност математике у свакодневном животу, развије аналитичност и критички начин мишљења, резоновање и логичко закључивање, моћ запажања, али и машта.

Када уђемо у продавницу или читамо рекламе и видимо снижење, да ли је 20% стварно 20% или не? Да ли је превара или не ако је снижење чак и веће од наведеног? Који је мотив? У презентацији се могу видети само неки од многобројних занимљивих примера.

Презентацију можете погледати ОВДЕ

Сава Шумновић (1896-1942.) - Велики српски сликар Сава Шуманивић завршио је свих осам разреда и матурирао у Земунској гимназији. Још као четворогодишњак био је заинтересован за сликарство. Његов професор цртања (како се тада говорило) Исидор Јунг упућивао га је у „импресионистичко сликање и то на начин Сезанов и Ван Гогов“, како је касније и сам Шумановић записао. Савин професор није имао већег сликарског дара, али је знао, по речима Каћуше Малетин, „да сремачком дерану покаже прави пут“.