08.03.2018.

Седми мали сајам књига

Опет. Опет и опет. А прошло је само годину дана од претходног. Уз врло ангажовано учешће ученика трећег разреда, али и остала три, уз подршку колега, али највише уз жељу да се разговара и упозна, још боље, чаробни свет књига - почиње Седми мали сајам књига у библиотеци Земунске гимназије.

Они који су икада учествовали знају. Они који нису - добродошли.

Пет независних издавача, од којих су два први пут наши гости, послали су нам своје књиге.

Све остало је на нама. Дакле, знамо на чему смо.

Ту је плакат са четворо гостију који долазе. Биће их још толико - али нека то буду изненађења.

У понедељак, у 12 часова, наш сајам свечано ће отворити редитељ Милорад Милинковић.

А што се Вас тиче, поштовани - само дођите. Нађите времена.Ту је негде.

Милан Бесарабић (1908.) - Вајар, песник, педагог и карикатуриста, Милан Бесарабић предавао је у нашој школи ликовну уметност од 1951. до 1957. године. Оснивач је школе карикатуре у Земунској гимназији. Поред педагошког рада објавио је три збирке песама, а истовремено ваја, слика и компонује. Носилац је бројних дмаћих и страних признања, посебно освојених у Италији, Канади и Бугарској.