28.03.2018.

Премијера нове представе драмске секције

Премијера позоришне представе

„На раскрсници”

11.04.2018.године

у 20 сати

Позориште „Пинокио”

Сви смо ми у овој представи, а не бисмо смели да будемо у њој!

Ми смо само отворили очи и прогледали!

Ми смо само проговорили о свему о чему остали ћуте!

Ми смо само желели да се супротставимо свему ружном што се око нас дешава!

Ми смо само искрено тужни због туге коју носе људи око нас!

Ваше је само да нас одгледате, чујете и проговорите!

Ваше је да се препознате!

Ваше је да нам помогнете да променимо свет!

Нека се силници постиде!

Нека се слабићи освесте!

Нека се увређени утеше!

Ми верујемо да можемо заједно са вама променити свет!

Ми знамо да ћете се веома узнемирити!

Ми знамо да ћете се искрено растужити!

Ми знамо да више никада нећете прећутати и дозволити да се деси ово што се дешава у нашој причи!

Ауторском представом „На раскрсници” Земунска гимназија се ове године такмичи на Републичким сусретима гимназија Србије. Велика нам је част, али и одговорност, припала ове године. Својом представом отварамо Сусрете у Крагујевцу 13.априла. Селекцију смо прошли. Од пријављених 28 гимназија Србије, представа драмске секције наше школе ушла је у избор одабраних 14 представа.

Своје прво извођење, као и сваке године, посвећујемо својој публици, свом граду и својој школи. Радујемо се својој игри, вашем доласку и ономе што ће проистећи из наше представе - добру међу људима.

Много смо радили и много урадили. Ви само треба да одгледате. При изласку из позоришта, сигурни смо, кренућете путем којим треба да иду људи. Заједно ћемо проћи ову тешку раскрсницу!

Добродошли!

Овако смо се припремали.

У Земунској гимназији отвара се 1926/27. школске године први биоскоп , 1934/35. основан је и Аеро-клуб. Тих година почиње са радом и ученички феријални савез – Стег , као и спортска друштва Витез и Сокол.