24.04.2018.

Чајанка у Земунској гимназији​

У четвртак, 29. марта 2018. године, одржана је Прва чајанка Земунске гимназије. Ова активност је покренута као идеја Стручног већа енглеског језика, а идеја је да се кроз дружење, у опуштеној атмосфери, и наравно уз чај и колачиће, обраде теме које су у наставном плану и програму наставе енглеског језика. Чајанка је и једна од активности које се спроводе у циљу дисеминације резултата пројекта ЕРАСМУС+, у којем Земунска гимназија учествује.

Тема Прве чајанке је била култура испијања чаја у земљама које је негују: Јапану, Кини, Индији, Русији, САД, Енглеској и, наравно, Србији.

У презентовању су учествовали ученици првог, трећег и четвртог разреда наше школе, као и бивши ученици Земунске гимназије, сада студенти јапанског језика.

Ментори ученицима који су припремали презентације, као и организатори овог догађаја су били професори енглеског језика - Јелка Петровић, Марија Нешовић и Дејан Тмушић.

Чајанка је била веома посећена, у гостима су били ученици и професори Земунске гимназије, који су нам својим присуством дали подршку и охрабрили нас да се чешће дружимо на овај начин.

У име ученика који су учествовали у презентацијама, захваљујемо се њиховим другарима који су дошли да их подрже, захваљујемо се колегама које су нас посетиле и увеличале нашу манифестацију, као и свим колегама које су нам слале позитивне вибрације и које су имале разумевања за ученике, тј. учеснике Чајанке.

Надамо се да ће наша Чајанка постати традиција и да ће се одржавати бар једном у тромесечју.

Јелка Петровић,
Марија Нешовић,
Дејан Тмушић

Слике можете погледати ОВДЕ

Сликарка, преводилац Ремарка и Томаса Мана, писац историјата Земунске гимназије (1858-1941.) ученица и професор наше школе, Каћуша Малетин, имала је потпуно право да у тексту о Гимназији напише следеће редове: „Висок је био културни ниво наставника.Често је у наставничком збору и по пет-шест наставника са степеном доктора наука...Није необично да се три наставника после наставе заједно враћају кући, али је редак случај какав је био уЗемуну, да се три наставника веронауке (Сава Теодоровић, др Иво Краљевић и рабин др Хинко Урбах), улицом шетају и разговарају једног дана латински, другог дана грчки, а трећег дана хебрејски. Већ и сама чињеница да стари Земунци памте ове ‘мандаринске разговоре' говори о угледу који су уживали професори земунске гимназије код грађана”.