07.05.2018.

Пробни пријеми

Поштовани,

Обавештавамо Вас да ће у Земунској гимназији у суботу 12.5.2018. од 09:30 до 11:00 бити одржан ПРОБНИ ПРИЈЕМНИ из математике за ученике који желе да упишу неко од одењења за ученике са посебним способностима. Молимо Вас да попуњен образац пошаљете на мејл probni.prijemni2018@gmail.com, најкасније до петка 11.5.2018.

Актив професора математике Земунске гимназије

Образац за пробни пријемни можете преузети ОВДЕ

Станимир Фемпл (1903-1968.) - Станимир Фемпл био је ученик Земунске гимназије,а касније и професор (1933-1948), када је отишао на Електротехнички факултет. О Станимиру Фемплу, као наставнику и матеметичару његов ученик, Златко Мамузић, познати математичар рекао је: „Најснажнији утицај на математички развитак читаве генерације извршила је настава професора Фемпла. Његова настава математике била је прожета поезијом.“