21.05.2018.

Литерарна секција још једном најбоља на међународном такмичењу

У оквиру великог, међународног литерарног конкурса "Светосавље и наше доба" ученица III-3 Земунске гимназије Даша Радовановић освојила је прво место! Њен ментор - др Вукосава Живковић добила је посебно признање за послату најуспешнију збирку радова, која се ове године односила на лик и значај Светог Симеона Мироточивог.

Награде ученици и професорки су додељене на свечаности у Новом Саду, 19-ог маја 2018. године. Даша Радовановић је овом приликом прочитала свој првонаграђени рад.

др Вукосава Живковић

Академик Милош Ђурић (1892-1967.) предавао је у Земунској гимназији латински језик (1920-1923.), а у огромној активности професора Ђурића, која износи неколико стотина публикација, сажето је велико енциклопедијско знање.