21.05.2018.

Литерарна секција још једном најбоља на међународном такмичењу

У оквиру великог, међународног литерарног конкурса "Светосавље и наше доба" ученица III-3 Земунске гимназије Даша Радовановић освојила је прво место! Њен ментор - др Вукосава Живковић добила је посебно признање за послату најуспешнију збирку радова, која се ове године односила на лик и значај Светог Симеона Мироточивог.

Награде ученици и професорки су додељене на свечаности у Новом Саду, 19-ог маја 2018. године. Даша Радовановић је овом приликом прочитала свој првонаграђени рад.

др Вукосава Живковић

Вилим Меснер (1904-1988.) - Вилика (како смо га из љубави звали), предавао је у нашем заводу географију и био један од најпопуларнијих професора у Земунској гимназији. Меснер је био и најбољи организатор екскурзија за наставнике и ученике. Његова највећа љубав (још од детињства) била је атлетика. Био је творац атлетског клуба у Земуну и осам година био државни рекордер у бацању копља; првак државе и Балкана и учесник олимпијских игара у Амстердаму и Лос Анђелесу.