9.12.2018.

У Народном позоришту

У недељу, 9. децембра 2018.године, ученици одељења 1-11 и 1-12 одгледали су позоришну представу ,,Госпођа министарка" у Народном позоришту.

Понос наше школе, надарени ученици за физику и информатику, показали су да су брзо постали део наше школе. Својим понашањем, заинтересованошћу и свечаним расположењем још једном су се истакли као ђаци школе са високим прагом културе и уметничког афинитета.

Одељењске старешине, Тијана Перовић и Весна Чворовић, препознале су и допринеле развоју и неговању комплетних личности својих ђака. У позоришној турнеји коју су започели у пратњи професора српског језика и књижевности Сање Каљевић, ученици су уживали у глумачким бравурама и режији прилагођеној савременом добу, а оживели сећање на маестралног Бранислава Нушића.

Било је ово вече за памћење.

Записано је да су, у век и по дугом животу, у школи стасавали и даље име школе проносили: књижевници и преводилоци – поред поменутих Милоша Ђурића и Рашка Димитријевића, поињемо Миховила Комбола, Кирила Тарановског, Оту Бихаљи Мерина, Милоша Бандића, Жарка Радаковића, Зорана Живковића, Душана Иванића, Наду Маринковић и Србу Митровића...