9.12.2018.

У Народном позоришту

У недељу, 9. децембра 2018.године, ученици одељења 1-11 и 1-12 одгледали су позоришну представу ,,Госпођа министарка" у Народном позоришту.

Понос наше школе, надарени ученици за физику и информатику, показали су да су брзо постали део наше школе. Својим понашањем, заинтересованошћу и свечаним расположењем још једном су се истакли као ђаци школе са високим прагом културе и уметничког афинитета.

Одељењске старешине, Тијана Перовић и Весна Чворовић, препознале су и допринеле развоју и неговању комплетних личности својих ђака. У позоришној турнеји коју су започели у пратњи професора српског језика и књижевности Сање Каљевић, ученици су уживали у глумачким бравурама и режији прилагођеној савременом добу, а оживели сећање на маестралног Бранислава Нушића.

Било је ово вече за памћење.

Сликарка, преводилац Ремарка и Томаса Мана, писац историјата Земунске гимназије (1858-1941.) ученица и професор наше школе, Каћуша Малетин, имала је потпуно право да у тексту о Гимназији напише следеће редове: „Висок је био културни ниво наставника.Често је у наставничком збору и по пет-шест наставника са степеном доктора наука...Није необично да се три наставника после наставе заједно враћају кући, али је редак случај какав је био уЗемуну, да се три наставника веронауке (Сава Теодоровић, др Иво Краљевић и рабин др Хинко Урбах), улицом шетају и разговарају једног дана латински, другог дана грчки, а трећег дана хебрејски. Већ и сама чињеница да стари Земунци памте ове ‘мандаринске разговоре' говори о угледу који су уживали професори земунске гимназије код грађана”.