9.12.2018.

У Народном позоришту

У недељу, 9. децембра 2018.године, ученици одељења 1-11 и 1-12 одгледали су позоришну представу ,,Госпођа министарка" у Народном позоришту.

Понос наше школе, надарени ученици за физику и информатику, показали су да су брзо постали део наше школе. Својим понашањем, заинтересованошћу и свечаним расположењем још једном су се истакли као ђаци школе са високим прагом културе и уметничког афинитета.

Одељењске старешине, Тијана Перовић и Весна Чворовић, препознале су и допринеле развоју и неговању комплетних личности својих ђака. У позоришној турнеји коју су започели у пратњи професора српског језика и књижевности Сање Каљевић, ученици су уживали у глумачким бравурама и режији прилагођеној савременом добу, а оживели сећање на маестралног Бранислава Нушића.

Било је ово вече за памћење.

Сава Шумновић (1896-1942.) - Велики српски сликар Сава Шуманивић завршио је свих осам разреда и матурирао у Земунској гимназији. Још као четворогодишњак био је заинтересован за сликарство. Његов професор цртања (како се тада говорило) Исидор Јунг упућивао га је у „импресионистичко сликање и то на начин Сезанов и Ван Гогов“, како је касније и сам Шумановић записао. Савин професор није имао већег сликарског дара, али је знао, по речима Каћуше Малетин, „да сремачком дерану покаже прави пут“.