9.12.2018.

У Народном позоришту

У недељу, 9. децембра 2018.године, ученици одељења 1-11 и 1-12 одгледали су позоришну представу ,,Госпођа министарка" у Народном позоришту.

Понос наше школе, надарени ученици за физику и информатику, показали су да су брзо постали део наше школе. Својим понашањем, заинтересованошћу и свечаним расположењем још једном су се истакли као ђаци школе са високим прагом културе и уметничког афинитета.

Одељењске старешине, Тијана Перовић и Весна Чворовић, препознале су и допринеле развоју и неговању комплетних личности својих ђака. У позоришној турнеји коју су започели у пратњи професора српског језика и књижевности Сање Каљевић, ученици су уживали у глумачким бравурама и режији прилагођеној савременом добу, а оживели сећање на маестралног Бранислава Нушића.

Било је ово вече за памћење.

Милан Бесарабић (1908.) - Вајар, песник, педагог и карикатуриста, Милан Бесарабић предавао је у нашој школи ликовну уметност од 1951. до 1957. године. Оснивач је школе карикатуре у Земунској гимназији. Поред педагошког рада објавио је три збирке песама, а истовремено ваја, слика и компонује. Носилац је бројних дмаћих и страних признања, посебно освојених у Италији, Канади и Бугарској.