9.12.2018.

У Народном позоришту

У недељу, 9. децембра 2018.године, ученици одељења 1-11 и 1-12 одгледали су позоришну представу ,,Госпођа министарка" у Народном позоришту.

Понос наше школе, надарени ученици за физику и информатику, показали су да су брзо постали део наше школе. Својим понашањем, заинтересованошћу и свечаним расположењем још једном су се истакли као ђаци школе са високим прагом културе и уметничког афинитета.

Одељењске старешине, Тијана Перовић и Весна Чворовић, препознале су и допринеле развоју и неговању комплетних личности својих ђака. У позоришној турнеји коју су започели у пратњи професора српског језика и књижевности Сање Каљевић, ученици су уживали у глумачким бравурама и режији прилагођеној савременом добу, а оживели сећање на маестралног Бранислава Нушића.

Било је ово вече за памћење.

Рашко Димитријевић (1898-1988.) - Предавао је француски језик у нашој школи од 1924-1930. године. Поред објављених радова Рашко Димитријевић био је, првенствено, беседник. Његове предавања на Филозофском факултету су посећивали студенти разних факултета. Његова реч је опчињавала, те су га без даха једнако слушали будући професори писци, лекари, правници, инжењери.