21.1.2019.

Песничко вече у Земунској гимназији

Гост Лингвистичке секције 6.12.2018. године био је песник Војислав Карановић.

Аутор је и водитељ емисије „Моја књига“ на Радио Београду 1 коју можете пратити сваког петка од 23,00 до 24,00.

Све емисије могу се наћи и на сајту РТС-а:

www.rts.rs/page/radio/ci/series/27/radio-beograd-1/5633/moja-knjiga

Послушајте их и верујемо да ћете пожелети да прочитате препоручене књиге; 11.1.2019. говорио је и професор Бошко Милосављевић.

Поучно и занимљиво књижевно вече протекло је у спонтаном и отвореном разговору са нашим песником о поезији, књижевности и одрастању.

Обрадовао нас је и насмејао Андреј Сушањ, ученик 3-4. Зато смо на фотографијама сви у капутима јер смо се у последњи час сетили да се сликамо.

Лингвистичка секција:

Дуња Беслаћ и Нина Петровић (камера) 3-4; Даша Савић и Вања Вилотић, 3-3; Наташа Деветак, и Нина Радосављевић 1-4

Ментор: Милана Сувачаров

Станимир Фемпл (1903-1968.) - Станимир Фемпл био је ученик Земунске гимназије,а касније и професор (1933-1948), када је отишао на Електротехнички факултет. О Станимиру Фемплу, као наставнику и матеметичару његов ученик, Златко Мамузић, познати математичар рекао је: „Најснажнији утицај на математички развитак читаве генерације извршила је настава професора Фемпла. Његова настава математике била је прожета поезијом.“