4.2.2019.

Математичка секција - клатно

Ако се усудимо да радове који су настали инспирисани клатном назовемо уметничким делима, онда сигурно можемо рећи да је та уметност заробити простор и време и све то окачити на зид, хмм...ипак смо ми математичари. Нисмо хтели да претерамо. Задовољили смо се тиме да направимо клатно у собним условима и песак, со, кукурузни гриз који је клатно сејало док се кретало ухватимо у хоризонталној равни пода.(Извини мама ☺, знам да ме волиш!) Јасно, ово импровизовано клатно нема све особине које по дефиницији клатно мора поседовати. Ако вас интересује да обновите оно што сте учили о клатну посетите en.wikipedia.org/wiki/Pendulum , а ако желите још више да научите посетите http://tesla.pmf.ni.ac.rs.

Изложба радова чланова математичке секције:

Немања Вукосављевић

Никола Тривановић

Катарина Матчетић

Елена Богдановић

Тијана Ковачевић

налази се у кабинету за математику. Ако желите и ви да направите сличну слику посетите нас на отвореним вратима Земунске гимназије.

Математичка секција, децембар 2018.

Давид Албахари (1948.) - Ученик Гиманзије, а сада дописни члан Српске академије наука и уметности, Албахари, поред бројних превода објавио је више књига приповедака и романа (Породично време, Судија Димитријевић, Циник, Снежни човек, Пијавице). За роман Мамац добио је Нинову награду и Балканику. Дела су му превођена на многе светске језике.