9.2.2019.

Радионица о роману Сеобе Милоша Црњанског

На традиционалном шездесетом Зимском семинару за наставнике српског језика и књижевности, одржаном и ове године на Филолошком факултету у Беграду, две професорке Земунске гимназије – др Вукосава Живковић и мр Валентина Вукмировић Стефановић представиле су своју радионицу под називом „Традиционални и иновативни видови у тумачењу романа Сеобе Милоша Црњанског“ 1. фебруара 2019.

Радионица је била сконцентрисана на представљање пре свега конкретног примера добре наставне праксе, унутарпредметне и међупредметне корелације, спреге наставних и ваннаставних активности, савремених облика рада, као и садејства модерних и класичних принципа у извођењу конкретног наставног садржаја.

Укупно 149 колега из целе Србије, колико их је присуствовало на наведеној радионици, оценило ју је једном од најуспешнијих на целом семинару.

Зимски семинар - радионица

Као и увек, лепо се осећам на месту где се успомене и стварност за мене укрштају. Са овом књигом осећам чак већу одговорност према ученицима и читању, али и изазов да управо ученицима понудим више. Већ сада се редујем новом сусрету!” (Давид Албахари, 10.11.1998.)