2.4.2019.

Важно обавештење!

Пробни тест за пријемни испит из математике за одељења ученика надарених за физику и ученика надарених за рачунарство и информатику биће одржан у суботу, 11. маја 2019. године у Земунској гимназији, са почетком у 11 часова.

Пријаве за полагање слати на email: probnitestprijemni@gmail.com до 6. маја 2019. године. Све пријаве после овог датума неће бити прихваћене.

Чекамо вас!

Сава Шумновић (1896-1942.) - Велики српски сликар Сава Шуманивић завршио је свих осам разреда и матурирао у Земунској гимназији. Још као четворогодишњак био је заинтересован за сликарство. Његов професор цртања (како се тада говорило) Исидор Јунг упућивао га је у „импресионистичко сликање и то на начин Сезанов и Ван Гогов“, како је касније и сам Шумановић записао. Савин професор није имао већег сликарског дара, али је знао, по речима Каћуше Малетин, „да сремачком дерану покаже прави пут“.