12.4.2019.

Друго предавање сарадника института за молекуларну генетику и генетичко инжињерство

У уторак, 19. марта 2019. године, у Земунској гимназији је др Андријана Клајн одржала предавање на тему „Репрограмирање ћелија: ко коме мења судбину?“ . Ово је друго у циклусу научно-популарних предавања бивших ученика наше школе који раде у Институту за молекуларну генетику и генетско инжињерство. Као што смо већ рекли, циљ ових предавања је популаризација науке. И овога пута предавање је привукло велики број ученика завршне године, углавном природно-математичког смера. Иако је реч о успешном научнику, госпођа Клајн је успоставила комуникацију са ученицима на њима блиском нивоу. Ђаци су показали велико интересовање за ову популарну тему, учествовали су у предавању и олакшали предавачу. Атмосфера часа је била сјајна. Надамо се да је др Јелена Клајн уживала у дружењу са нашим матурантима онолико колико су и они. Нама остаје само да верујемо да ће се и наши ученици враћати у место из кога су почели њихови снови и учинити нас поносним.